*****     Madridista     *****    Robbence Chelseas oldala    *****    Speedy oldala    *****    A Real Madrid hivatalos oldala    *****    Puma oldala    *****    Realfan001 oldala    *****    Ronaldos portalunk    *****    Focis honfoglaló    *****    Ronaldos oldal!    *****    Zidane hivatalos oldala    *****    Galaktikusok    *****    Zidane05 oldala     *****

Hírek
Hírek : Real Madrid - R. Sociedad 1-1: CSALÓDÁS

Real Madrid - R. Sociedad 1-1: CSALÓDÁS

Bucinho & Péteronaldo  2006.04.11. 15:12

Csupán 1-1-es döntetlenre futotta a Real Madrid csapatának erejéből tegnap este, a Real Sociedad ellenében a Santiago Bernabéuban. A döntetlen azért is nevezhető meglepő és váratlan eredménynek, mert a királyi gárda az elmúlt hetekben javuló tendenciát mutatott, így a találkozó előtt azt feltételezhettük, hogy a kiesés ellen menekülő baszk gárdának nem sok esélye lesz a madridi katlanban. A hazaiak részéről Ronaldo volt eredményes, míg vendégrészről Iker Casillas kapitális hibáját kihasználva a chilei Mark González iratkozott fel a gólszerzők közé.

Ezzel az eredménnyel López Caro csapata visszacsúszott a bajnoki tabella harmadik helyére.

Ezúttal is klasszikus védekező középpályás nélkül játszott a fővárosi gárda, viszont ami nagyobb problémát okozott Juan Ramón López Carónak, hogy Beckham és Roberto Carlos kényszerűségi okokból kihagyni volt kénytelen az összecsapást. A Real Sociedad nem titkolt célja volt, hogy legalább egy pontot szeretnének elhozni a Bernabéuból, jóllehet a mérkőzés nem sok jót ígért előzetesen a donostiarrai gárdának. A közel 70 ezres hazai publikum összességében jól szórakozhatott, ugyanis a csapatok kifejezetten látványos és élvezetes mérkőzést játszottak, ámbár a Real Madridtól ez még így is édeskevés. Az első komoly lehetőség a 10. percben a vendégek és Xabi Prieto előtt adódott, de a technikás baszk játékos középre tartó löketét Iker Casillas szép mozdulattal hárította. A 11. percben újra a baszkok veszélyeztettek, de Alvaro Novo lövését követően Iker Casillas ezúttal is a helyén volt. A királyi gárda nem játszott jól, igazán komoly helyzetig sem jutott, mégis a 26. percben Ronaldo megszerezte számukra a vezetést. Egy nagyszerű Zidane beadás után Ronaldo kapásból lőtte meg a labdát, ami kisebb szerencsével utat talált a megdöbbent Riesgo kapujába. Csodálatos mozdulat volt ez a brazil zsenitől, amivel centenáriumhoz is érkezett Ronaldo, hiszen ez volt a 100. találata a Real Madrid habfehér mezében. 1-0, a papírforma egyelőre érvényesülni látszott! A gól után három percre tovább növelhette volna előnyét López Caro legénysége, azonban egy mértani és villámgyors kontratámadás után, Robinho passzát követően Ronaldo csak a kapufát találta el, majd az onnan kipattanó labdát földön fekve már nem sikerült a hálóba juttatnia. Maradt az 1-0, óriási ziccert hagyott kihasználatlanul a Real Madrid. A félidő vége előtt néhány másodperccel még a remekül játszó Mark González szabadrúgása pattant meg Ronaldo kezén, viszont Iker Casillas így is kitudta ütni a játékszert. Egy félidőnyi játék után a Madrid vezetett, ám nem lehetett maximálisan nyugodt.

A Real Sociedad a második játékrészre érezhetően bátrabban jött ki. Bakero mester tanítványai jóval többet birtokoltak a labdát mint az első játékrészben, ebből kifolyólag a Madrid védelme is nagyobb nyomás alá helyeződött. Mindennek ellenére az 54. minutumban Robinho könnyedén eldönthette volna a három pont sorsát, ám középre tartó lövését Riesgo lábbal védte. Majd szépen lassan elérkeztünk a 63. perchez, amikor is a Real Sociedad óriási meglepetésre egalizált a Santiago Bernabéuban, más kérdés, hogy ehhez csekély közük volt a baszkoknak. Iker Casillas ugyanis egy erőtlenül belőtt labdát – tán ki is ment volna az alapvonalon túlra ha nem kap bele a portás – csúnyán az ellenfél elé, pontosabban Mark González elé paskolt, aki könnyedén lőtt az üresen tátongó kapuba. Hiába kísérelte meg javítani Iker Casillas saját hibáját, Mark González nem kegyelmezett, s büntetett. 1-1, innentől kezdve már nem állhat vissza a Real Madrid! A gól után a Real Madrid támadóbbá vált, ám a blancók dolgát tovább nehezítette az, hogy még az egyenlítő gól előtt, Ronaldo megsérült, s helyét Antonio Cassano vette át. A Madrid támadott, sőt a 65. percben Baptista nem sokkal fejelt Riesgo kapuja fölé. A 67. Nihat erős lövését fogta Iker Casillas, míg a 77. percben Robinho erőtlen lövését hárította a vendégek portása. A hazai publikumnak olaj volt a tűzre, hogy a 87. percben a mérkőzés játékvezetője Fernández Borbalán kiállította Gutit, állítólag azért, mert az minősítette őt. A Real Sociedad okosan húzta, olykor csalta a másodperceket, a Real Madrid pedig kapkodva próbált ellenfele fölé nőni. Nem sikerült, bár már jóval a rendes játékidő lejárta után, még Sergio Ramos okozott kisebb galibát, de gólt ezután az eset után sem jegyezhettünk fel. Maradt az 1-1, ami tulajdonképpen igazságosnak is nevezhető. A Real Madrid ráfaragott a túlságosan könnyed játékra, s ezzel értékes két bajnoki pontot hullajtott el.

A mérkőzés jegyzőkönyve
Real Madrid: Casillas; Cicinho, Sergio Ramos, Mejía, Raúl Bravo; Robinho, Baptista, Guti, Zidane; Raúl és Ronaldo (Cassano 62. perc).
Real Sociedad: Riesgo; López Rekarte, Labaka, Ansótegui, Garrido; Xabi Prieto (Uranga 74. perc), Novo (Nihat 65. perc), Alonso, Garitano, Mark González; Skoubo (Viafara 82. perc).
Játékvezető: Fernández Borbalán (Kantabriai Bírótestület)
Gólok: 26. perc 1-0 Ronaldo, 63. perc 1-1 Mark González
Helyszín: Madrid, Santiago Bernabéu stadion (66.000 néző)

Sárgalapot Zidane (38. perc), Cicinho (64. perc), Ramos (87. perc) illetve Ansotegi (87. perc), Riesgo (90. perc), Garitano (94. perc) kapott. Gutit a 87. percben szövegelésért kiállították. A Madrid mérkőzésén kívül tegnap még három találkozót rendeztek. A Valencia 1-0-ra nyert Vigóban a Celta ellen, a Betis az utolsó percekben mentett pontot Cádizban, és ért el 1-1-es döntetlent, míg a Getafe Málagán nyert 2-1-re.

A Real Madrid következő meccse
A Real Madrid következő meccse: Real Madrid-Arsenal  (március 8-án,Viasat3:22.55 /felvételről/)